Prieš perkant automobilį patikrinti jo istoriją nemokamai

You are currently viewing Prieš perkant automobilį patikrinti jo istoriją nemokamai

Prieš perkant automobilį dažnam kyla klausimas – nuo ko pradėti ir kaip įsigyti patikimą transporto priemonę? Juk tai yra rimtas ir nepigus pirkinys, todėl labai svarbu ne tik nepakliūti į sukčių pinkles, bet ir apsaugoti savo teisėtus interesus. Tad tam, jog sklandžiai užregistruotumėte nupirktą automobilį ir kad vėliau jis netaptų nemalonia staigmena, „Regitros“ specialistai pataria atlikti namų darbus. O juos atlikus, Lietuvoje eksploatuotą automobilį galėsite įregistruoti tiesiog internetu. 

Patikrinkite automobilio istoriją

Vienas pirmųjų darbų, kurį reikėtų padaryti – tai patikrinti automobilio istoriją dar prieš pasirašant pirkimo–pardavimo sutartį. Susirinkite kuo daugiau įvairios informacijos: kokia tikroji rida, kiek turėjęs šeimininkų, ar nebuvo pakliuvęs į eismo įvykius. Visa tai Jums gali padėti priimti galutinį sprendimą – pirkti automobilį ar ne. Tokią informaciją galima rasti tam tikrose viešai prieinamose duomenų bazėse.

Lietuvoje jau eksploatuotą transporto priemonę

Pavyzdžiui: jei perkate Lietuvoje jau eksploatuotą transporto priemonę, Jūs galite naudotis „Regitros“ paieškos sistema. Joje galite patikrinti, ar automobilis neturi apribojimų: nėra areštuotas ar įkeistas. Tai galite padaryti ČIA.

Policijos departamento duomenų bazėje.

Na, o nenorėdami įsigyti vogto automobilio, informaciją galite patikrinti Policijos departamento duomenų bazėje.

Techninės apžiūros galiojimas ir istorija

Ši paslauga suteikia galimybę pasigilinti į dominančio automobilio TA galiojimą ir istoriją nuo 2006 metų.Į atitinkamą langelį įrašius transporto priemonės identifikavimo numerį (VIN kodą) arba registracijos liudijimo numerį, TA istorijoje pateikiami duomenys apie nustatytus trūkumus, ridą ir kitus eksploatavimo niuansus.

Jei automobilį planuojate įsigyti iš užsienio

„Žmonės ne visuomet žino apie galimybes, leidžiančias pasidomėti perkama transporto priemone. Taigi patariame „užbėgti“ nemaloniems įvykiams už akių ir geriau prieš tai skirti šiek tiek laiko informacijos paieškoms“, – įsitikinęs „Regitros“ Veiklos departamento direktorius Darius Jurgutis.  

Jei automobilį planuojate įsigyti iš užsienio, tuomet informaciją apie jį galite patikrinti kai kurių šalių viešai prieinamuose registruose. Jie taip pat skelbiami „Regitros“ interneto svetainėje.

REGITRA. Ką verta žinoti perkant automobilį?

Straipsnis parenktas pagal VĮ,,Regitra,, ir Lietuvos techniniės apžiūros įmonių asocijacijos medžiagą.

1paslauga.lt

Mūsų pagrindinė veikla yra variklinių transporto priemonių supirkimas bei pardavimas